Autocasco bez tajemnic: Auto Non Stop

autocasco - auto non stop

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w przedstawianiu coraz korzystniejszych propozycji na ubezpieczenia komunikacyjne. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC można dokupić ubezpieczenia dodatkowe, w skład których wchodzą między innymi popularne autocasco (AC), NNW oraz assistance. Dziś przyjrzymy się ofercie na autocasco i rozszerzeniu Auto Non Stop.

Co obejmuje ubezpieczenie autocasco?

Autocasco zwane też AC komunikacyjnym, należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Jest przydatne w przypadku kolizji drogowej, kradzieży pojazdu, a także gdy ubezpieczony ponosi winę za uszkodzenie pojazdu, sprawca nie jest znany lub zniszczenia są wynikiem tzw. siły wyższej.

Dzięki AC ubezpieczyciel pomoże Ci, jeśli np.:

  • samochód się zepsuje lub zostanie skradziony,
  • zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie,
  • zabraknie Ci paliwa,
  • akumulator się rozładuje,
  • złapiesz gumę,
  • przepali się żarówka.

Należy pamiętać jednak, że ubezpieczenie AC nie obejmuje szkód polegających na awarii.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zakresu tego ubezpieczenia, zajrzyj do szczegółów oferty.

Co jest przedmiotem ubezpieczenia Auto Non Stop?

Auto Non Stop to rozszerzenie ubezpieczenia AC oferowanego przez PZU dla posiadaczy samochodów osobowych lub ciężarowych w nadwoziu osobowych. Nie dotyczy jednak pojazdów firm zarządzających flotami samochodowymi (CFM). Ta dodatkowa klauzula zapewnia klientowi po wypadku pojazd zastępczy na terytorium Polski na cały okres naprawy oraz usługę naprawy pojazdu.

Zakres ubezpieczenia Auto Non Stop

Auto Non Stop obejmuje pakiet następujących świadczeń:

  1. Holowanie pojazdu do wskazanego warsztatu Sieci Naprawczej

Ubezpieczyciel organizuje i  pokrywa koszty odbioru pojazdu od klienta oraz dostarcza pojazd do wybranego przez klienta warsztatu Sieci Naprawczej (ASN). Należy jednak wziąć pod uwagę to, że jeżeli pojazd jest jezdny usługa holowania nie będzie świadczona.

  1. Organizacja naprawy pojazdu w Sieci Naprawczej

Warsztat ANS to warsztat, który przynależy do Sieci Naprawczej PZU. Wykaz placówek dostępny jest na stronie internetowej ubezpieczyciela oraz w jednostkach organizacyjnych.

  1. Organizacja oraz pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego na czas naprawy ubezpieczonego pojazdu w warsztacie ANS

Pojazd zastępczy przysługuje poszkodowanemu na czas naprawy bez limitu dni. Wynajem wskazanego przez PZU pojazdu zastępczego odbywa się na podstawie umowy najmu pojazdu zastępczego zawartej pomiędzy ubezpieczonym, a wskazaną przez ubezpieczyciela wypożyczalnią i na warunkach określonych w tej umowie. W szczególności może być uzależniony od wpłacenia przez ubezpieczonego kaucji w wysokości określonej przez wypożyczalnię lub od zablokowania środków na karcie kredytowej. Koszty świadczeń nie pomniejszają sumy ubezpieczenia.

Kiedy nie dostaniemy pojazdu zastępczego?

Uwaga na 3 przypadki! Pojazd zastępczy nie przysługuje, jeśli auto jest w warsztacie i nie jest naprawiane, bo oczekuje na części, w przypadku, gdy zapadnie decyzja, by nie naprawiać pojazdu oraz kiedy wystąpi szkoda całkowita.

Co zyskasz wykupując rozszerzenie Auto Non Stop?

Oto kilka korzyści rozszerzenia ubezpieczenia AC o pakiet Auto Non Stop:

– Brak limitów na okresu wynajmu pojazdu zastępczego – przysługuje na czas naprawy,

– Pojazd zastępczy jest dostępny w miejscu wskazanym przez klienta,

– Pojazd zastępczy można zwrócić w warsztacie naprawczym i w tym samym miejscu odebrać swój naprawiony samochód

– Korzystanie z tej usługi nie wyklucza innych usług oferowanych przez ubezpieczyciela

– Oszczędza się czas i pieniądze – klient otrzymuje kompleksową usługę serwisową – PZU zajmuje się

organizacją świadczeń, pokryciem kosztów holowania i wynajmem pojazdu zastępczego – poza telefonem do agenta ubezpieczeniowego nie trzeba się niczym martwić.

Tags:
Share:

Comment on "Autocasco bez tajemnic: Auto Non Stop"

  1. […] ubezpieczeniu autocasco wiemy już coraz więcej. Niedawno przybliżaliśmy szczegóły oferty Auto Non Stop dziś opowiemy o rozszerzeniach obejmujących holowanie auta oraz auta zastępcze. […]

ul. Kołobrzeska 28

80-394 Gdańsk

519 837 349

Zadzwoń teraz!

Biuro czynne

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

E-mail

bok@ocpd24.com