Autocasco bez tajemnic: Holowanie auta i auto zastępcze

holowanie auta, ubezpieczenie

O ubezpieczeniu autocasco wiemy już coraz więcej. Niedawno przybliżaliśmy szczegóły oferty Auto Non Stop dziś opowiemy o rozszerzeniach obejmujących holowanie auta oraz auta zastępcze.  

Co jest przedmiotem rozszerzenia obejmującego holowanie auta i auto zastępcze?

Przedmiotem ubezpieczenia Auto Holowanie i Auto Zastępcze mogą być wszystkie rodzaje pojazdów. Ubezpieczenie obowiązuje na terytorium Polski i innych państw europejskich, a także w Algierii, Maroku, Izraelu i Tunezji.

Jak należy rozumieć holowanie auta?

Usługa holowania auta obejmuje holowanie lub transport pojazdu razem z załadunkiem go na pojazd holowniczy i rozładunkiem, a także wydobyciem pojazdu z miejsca uniemożliwiającego jego ruch, tj. z przydrożnego rowu oraz postawienia na koła , jeśli jest przewrócony. Ubezpieczenie obejmuje również  demontaż układu napędowego lub rozpięcie wału, demontaż lub odblokowanie układu hamulcowego, montaż tablic ostrzegawczych lub oświetlenia ostrzegawczego.

Zakres ubezpieczenia

Auto Holowanie obejmuje zwrot udokumentowanych kosztów holowania pojazdu z miejsca zajścia wypadku. Zwrot otrzymuje się na podstawie limitu odpowiedzialności, który określony jest w umowie autocasco. Może on wynieść do 10% sumy ubezpieczenia, a następnie do limitu określonego  w opcji dodatkowej Auto Holowania. Uwaga! Limit ulega pomniejszeniu o kwotę każdorazowego zwrotu kosztów i wynosi od 500 do 10 000 zł.

Ubezpieczenie Auto Zastępcze zawiera zwrot udokumentowanych kosztów korzystania z pojazdu zastępczego o zbliżonych parametrach technicznych do ubezpieczonego pojazdu. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie dla pojazdów specjalistycznych oraz bogato wyposażonych. PZU zwraca koszty pojazdu zastępczego do wysokości dodatkowego limitu odpowiedzialności określonego w umowie autocasco, przy czym limit ten ulega pomniejszeniu o kwotę każdorazowego zwrotu tych kosztów i wynosi od 500 zł do 10.000 zł. Ubezpieczenie obejmuje okres od dnia zajścia wypadku do uzasadnionego technologicznie okresu wykonywania naprawy.

Dla obu rodzajów dodatków obowiązują odrębne, niezależne sumy ubezpieczenia.

Jak to działa?

Zasada działania ubezpieczenia jest bardzo prosta. Po wypadku należy zgłosić szkodę na infolinię, aby uzyskać zielone światło do kontaktu z pomocą techniczną, w celu odholowania auta i podstawienia samochodu zastępczego. Należy pamiętać o tym, by zachować wystawiony rachunek, gdyż na jego podstawie otrzymamy zwrot poniesionych kosztów. Zwrot kosztów przysługuje ubezpieczonemu niezależnie od miejsca wypadku, w zakresie państw podanych na początku tego artykułu.

Pliki do pobrania:

Druk zgłoszenia szkody pojazdu_Allianz

Druk zgłoszenia szkody pojazdu_Generali

Druk zgłoszenia szkody pojazdu_Gothaer

Druk zgłoszenia szkody pojazdu_PZU_S.A.

Druk zgłoszenia szkody pojazdu_Warta

Share:

ul. Kołobrzeska 28

80-394 Gdańsk

519 837 349

Zadzwoń teraz!

Biuro czynne

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

E-mail

bok@ocpd24.com