Ubezpieczenie kontynuacji leczenia po podróży

ubezpieczenie kontynuacji leczenia po podróży

Ubezpieczenie turystyczne to nasz wakacyjny niezbędnik i nieodłączna pomoc podczas zdarzeń losowych na wycieczkach. Załóżmy, że podczas wakacyjnego wypoczynku miała miejsce nieprzewidziana sytuacja – musiałeś odwiedzić szpital lub przychodnię, a twoja rekonwalescencja wymaga kontynuacji po powrocie. Czy Twoje ubezpieczenie ma wystarczający zakres? Sprawdź, czy może Ci się przydać ubezpieczenie kontynuacji leczenia po podróży.  

Dla kogo jest to ubezpieczenie?

Ubezpieczenie kontynuacji leczenia po podróży to dodatek do ubezpieczenia turystycznego i może je wykupić każda zainteresowana osoba, która jedzie na wypoczynek za granicę Polski, niezależnie od tego, czy jest osobą fizyczną, czy osobą prawną.

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?

Ubezpieczenie ma zastosowanie w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, który zdarzy się podczas podróży poza granicami Polski i obejmuje kontynuację leczenia po powrocie z podróży na terytorium Polski.

Ile kosztuje to ubezpieczenie?

Co istotne, ubezpieczenie kontynuacji leczenia po podróży można dokupić w trakcie trwania ubezpieczenia turystycznego. Składka wynosi kilka złotych od osoby płatne za każdy dzień trwania ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia kontynuacji leczenia po podróży

Ubezpieczenie obejmuje następujące świadczenia:

– konsultacje lekarskie

– zabiegi ambulatoryjne

– badania diagnostyczne

– rehabilitację ambulatoryjną (bez kosztów dojazdu i powrotu do placówki medycznej)

– transport medyczny ((do placówki wykonującej operacje oraz z placówki do miejsca zamieszkania)

– planowy zabieg chirurgiczny i pokrycie kosztów hospitalizacji

Jakie zobowiązania i możliwości ma ubezpieczony?

Ubezpieczony zobowiązany jest zawiadomić ubezpieczyciela o konieczności skorzystania ze świadczenia w terminie 14 dni od powrotu do domu. Do organizacji świadczeń zdrowotnych, konieczna jest pisemna zgoda ubezpieczonego na przetwarzanie danych dotyczących stanu zdrowia.

W odniesieniu do nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony może skorzystać ze świadczeń zdrowotnych  w terminie 12 miesięcy od dnia otrzymania informacji o możliwości korzystania ze świadczeń zdrowotnych.

W odniesieniu do nagłego zachorowania ubezpieczony może skorzystać ze świadczeń zdrowotnych w okresie 60 dni od dnia otrzymania informacji o możliwości korzystania ze świadczeń zdrowotnych.

Z wyłączeniem planowej operacji chirurgicznej, klient ma prawo do określenia własnych preferencji co do placówki, terminu konsultacji i lekarza, w ramach sieci zawartej w warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczyciel organizuje planową operację chirurgiczną najpóźniej w terminie 30 dni od dnia otrzymania zgłoszenia dotyczącego konieczności przeprowadzenia planowej operacji chirurgicznej.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie kontynuacji leczenia po podróży?

Ubezpieczenie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Wykupując je po powrocie z wycieczki nie musisz czekać w kolejkach do lekarza i martwic się o organizację i finansowanie świadczeń medycznych w przypadku nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Szeroka oferta bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych, dostęp do wysokiej klasy specjalistów i bogata oferta placówek podanych w szczegółowych warunkach ubezpieczenia pomoże CI w odzyskaniu sprawności ruchowej. Co więcej, koszt wykupu ubezpieczenia jest niewysoki.

Share:

ul. Kołobrzeska 28

80-394 Gdańsk

519 837 349

Zadzwoń teraz!

Biuro czynne

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

E-mail

bok@ocpd24.com